Apteka medyczno zielarska

Gdzie kupić zioła i inne adekwatne pod tym kątem produkty?

Gdzie kupić zioła oraz adekwatne pod tym kątem produkty? Oczywiście ma nam bardzo wiele do zaoferowania w tym zakresie, jednocześnie to miejsce gdzie uzyskamy profesjonalne wsparcie przy doborze odp czytaj więcej »

Druk solwentowy

Następca druku sitowego

Tym razem tekst zostanie poświęcony następcy druku sitowego. Domyślacie się, w jakim przypadku można mówić na temat takiego następcy? Jeżeli nie, to znak, że ten tekst skierowany jest właśnie do Was. czytaj więcej »

blog o życiu

Blogowanie na poziomie

Teraz blogowanie stało się rzeczywiście czynnością bardzo popularną w Polsce. Odkąd można zarobić bardzo duże pieniądze na tym, że będziemy pisać codziennie bardzo wartościowe teksty to więcej jest c czytaj więcej »

wynajem Busa kraków

Szybki wynajem samochodów

Szukasz dla siebie dobrego modelu samochodu który mógłbyś wypożyczyć na pewien czas? Musisz wiedzieć, że wiele osób ma poważny problem z wypożyczeniem takiego samochodu bowiem nie mają prawa jazdy dl czytaj więcej »

NIEMIECKI dla Firm

Tłumaczenia z rosyjskiego

Język rosyjski najczęściej wykorzystywany jest w naszym kraju albo do turystyki albo do handlu. Handlowanie z tak dużym sąsiadem to spore wyzwanie, ale też zysk. Nie jest łatwo, ale z drugiej strony czytaj więcej »

fototapety

Co przedstawia fototapeta?

Temat tekstu może być taki trochę mylący. Jak wiadomo mogą przedstawiać różne rzeczy. Wszyscy sobie zdają z tego doskonale sprawę (a właściwie to wszyscy powinni zdawać sobie sprawę). Mając to na uw czytaj więcej »

Windykacja Chorzów

Windykacja – nie bój się z niej korzystać

Niestety windykacja to w ostatnim czasie temat niezwykle popularny. Dlaczego niestety? Bo wciąż spotykamy się z nieuczciwością, przez którą musimy zwracać się o pomoc do profesjonalnych firm zajmując czytaj więcej »

Leczenie ZIOłAMi

Co wiesz na temat leczenia ziołami?

Co wiesz na temat leczenia ziołami? Czy zdajesz sobie sprawę, iż medycyna w tym kierunku od zawsze wykorzystywała nijako potencjał zdrowotny oraz właściwości niektórych roślin. Oczywiście oznacza to czytaj więcej »

przeprowadzki

Przeprowadzki

Przeprowadzamy się z różnych powodów. Najczęściej jest to jednak poszukiwanie lepszych warunków do życia, lepszej pracy. Bardzo często odbijają się niekorzystnie np. na relacjach i więziach rodzinny czytaj więcej »

Preparat na ból stawów

Bolące stawy należy zwalczyć

Bolące stawy należy zwalczyć, oczywiście jest przynajmniej kilka sposobów radzenia sobie z adekwatnymi pod tym kątem dolegliwościami, należy jednak zawsze podchodzić do tej kwestii z odpowiedniej do czytaj więcej »

 

Pomoc bliskiemu z nałogiem

Problem alkoholizmu (nałogowego spożywania alkoholu każdego dnia bez wyraźnej potrzeby) dotyczy bardzo wielu osób w różnym wieku, szczególnie mężczyzn. Wiele kobiet mających dłuższy staż małżeński i kilkoro dzieci zastanawia się na próżno jak pomóc mężowi alkoholikowi, bo ciągłe przeżywanie obawy przed tym, że mąż po raz kolejny wróci do domu podpity i agresywny, potrafi zepsuć każdy, nawet najbardziej trwały związek. Gdy problem nie jest jeszcze zbyt zaawansowany, można pokusić się o zachęcanie męża do kontaktu z psychologiem lub do zapisania się na spotkania Anonimowych Alkoholików odbywające się w okolicy. Osoby, które są świadome problemu, z jakim się borykają, powinny łatwo zgodzić się na tego typu terapię, jednak duża część początkujących alkoholików wypiera ze swojej świadomości jakiekolwiek przebłyski dotyczące przyznania się do nałogu. Zachęcenie osoby uzależnionej do pogodzenia się ze świadomością nałogu jest w wielu przypadkach pierwszym krokiem do wyleczenia się.

Dążenie do pomocy

Do tego żona, która wie jak pomóc mężowi alkoholikowi będzie go przez cały czas wspierać w dążeniu do wyzwolenia się ze szponów alkoholizmu. Nieraz wystarczy wspólnie znaleźć przyczynę problemu, żeby powoli się go pozbywać. Wsparcie terapeuty lub grona znajomych z koła AA jest również bardzo pomocne, bo to są osoby mające styczność z nałogiem nie pierwszy raz w życiu; mogą służyć skutecznymi poradami dotyczącymi wielu różnych sytuacji typowych dla alkoholizmu, przez co ktoś nowy dużo się od nich nauczy i zdoła uniknąć licznych pułapek już na samym starcie.